Leczenie dentystyczne w Poznaniu


Gabinet stomatologiczny
Każdy placówka pełniąca usługi stomatologiczne oferuje leczenie z zakresu różnych specjalizacji. Wyjątkiem są stomatolodzy , którzy prowadzą gabinety sprecyzowane np. ortodontyczne lub implantologiczne. Nie wszystkie gabinety udzielają tych samych usług, jednakże można nadmienić kilka podstawowych zabiegów oferowanych w większości dobrych klinik stomatologicznych.
 
Stomatologia zachowawcza
Tak zwana stomatologia ogólna. W jej ramach stomatolog zajmuję się profilaktyką oraz leczeniem i przeciwdziałaniem skutków próchnicy zębów. Do dentysty zajmującego się stomatologią ogólną zgłaszamy podstawowe analizy kontrolne. W większości gabinetów można również wykonać zabieg wypełnienia ubytków w zębach, jak i znienawidzone przez większość chorych leczenie kanałowe zębów. W gabinetach stomatologii zachowawczej wykonamy też zabiegi profilaktycznie, do których należą czyszczenie zębów, usuwanie resztek jedzenia, zabezpieczenie zębów przed rozwojem bakterii próchnicy oraz usuwanie kamienia nazębnego zbierającego się wokół dziąseł.
 
Leczenie ortodontyczne
Kolejnym rodzajem placówek stomatologicznych są te zajmujące się leczeniem ortodontycznym, czyli leczenie wad zgryzu. Leczenie to odbywa się często w wielu przychodniach. Leczenie wad zgryzu polega na używaniu na zębach spersonalizowanego pod kontem leczonego aparatu ortodontycznego, którego działania mają na celu stopniowe ustawianie zębów na odpowiednim miejscu w łuku zębowym.
 
Chirurgia stomatologiczna
Przed leczeniem ortodontycznym często potrzeba zabiegu przeprowadzonego przez chirurga stomatologicznego. Kliniki chirurgii stomatologicznej zajmują się usuwaniem zębów, niezbędnych do późniejszego leczenia wad zgryzu. Jednak przygotowanie pacjenta do leczenia ortodontycznego to nie jedyny z obowiązków placówek chirurgii stomatologicznej. Zajmują się one również usuwaniem zębów mądrości, na które większość ludzi nie ma miejsca w łuku zębowym. Ponadto dobra placówka chirurgii stomatologicznej powinna oferować m.in. sterowaną regenerację kości przed wszczepieniem implantów zębowych, resekcje wierzchołków korzeni, podnoszenie dna zatoki zębowej, jak również zabieg hemisekcji.
Polecamy: chirurgia stomatologiczna poznań.